Genel

Pencere ve Kapı Boyama

Evinizde ufak yenilikler yapmak her zaman için ruhunuza iyi gelen bir hareket olacaktır. Birkaç eşyanın yerini değiştirmek, belki yeni objeler almak, çiçeklerle donatmak ve kapı, pencerelerinizin rengi değiştirmek gibi ufak hareketlerle evinizin havasını değiştirmeniz mümkün.

Kapılarınızın rengini değiştirin

Ev içi kapılarınız ahşap ya da Amerikan kapı modelindeyse bunların rengini kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Ahşap kapı boyası ile dilediğiniz rengi seçip, evinizi bambaşka bir ambiyansa kavuşturabilirsiniz.

Kapılar nasıl boyanır?

Su bazlı ahşap boyasıyla kapılarınızı boyayabilirsiniz. Eğer kapılarınız vernikli ise önce zımpara yapılması gereklidir. Zımpara sonrasında kolaylıkla boya uygulama aşamasına geçilebilir. İstediğiniz tüm renkleri kapılarda uygulayabilirsiniz.

Farklı uygulamalardan ilham alın

Düz bir renkle kapıları boyayabileceğiniz gibi küçük detaylarla daha da güzelleştirebilirsiniz. Dekoratif amaçla kullanılan şablonlardan faydalanarak ev içi kapılarınıza desenler çizebilirsiniz. Düz bir renk üzerine istediğiniz deseni uygulayabilirsiniz. Hatta kapılarınızı boyama işleminden geçirmeden direkt olarak desen uygulamasıyla farklı bir hava yakalayabilirsiniz.

Pencerelerin rengini değiştirerek hem iç hem dış havayı değiştirin

Ahşap pencerelere sahipseniz ahşap boya ile onların da rengini değiştirmeniz mümkün. Vernikleme işlemini de uygulayarak pencerelerin yenilenmesini ve onarılmasını da sağlayabilirsiniz. Desen uygulamasını pencerelerinize de yapabilirsiniz. Eğer oturduğunuz apartman ya da sitede dış görüntü konusunda standart olma kuralları varsa bu işlemleri sadece iç cepheden yaparak da harika bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Boya nasıl seçilir?

Evinizin genel havasına uygun renk ve motifler seçebilirsiniz. Tarzınızı yansıtacak ve destekleyecek renklerden yana tercihinizi yapmak bir bütünlük yakalamanıza yardımcı olacaktır. Kapıların koridora bakan taraflarını tek renk boyarken oda içine bakan taraflarını başka renklerde boyamak gibi standart dışı bir tercih de yapabilirsiniz.

Ahşabın doğal renginden uzaklaşmayacağınız gibi pastel, rüstik ya da neon renkler kullanarak da kapı ve pencerelerinizi yenileyebilirsiniz. Önemli olan detay, evin tamamında bütünlüğü yakalamak ve doğru tarzı yakalamaktır. Böylece yapılan her yenilik kendini daha iyi gösterecektir.

Profesyonel destek almayı tercih edin

Kapı ve pencereleri boyamak uğraş isteyen bir iştir. Kapıları sökmeniz boyamanız, kuruduktan sonra boyaya zarar vermeden yeniden monte etmeniz gerekmektedir. Pencerelerde montaj işlemi yapılmasa da incelikle boya uygulaması yapmalısınız.

Bir yanıt yazın